SP3AJT27R0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | SP3AJT27R0-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SP3AJT27R0 |
Description | RES 27 OHM 5% 4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Fusible, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SP3AJT27R0 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Fusible, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±20ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 350°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm) |