CB5JBR330 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CB5JBR330-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CB5JBR330 |
Description | RES 0.33 OHM 5% 5W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 mOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CB5JBR330 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±500ppm/°C |
Packaging Tray | Operating Temperature -55°C ~ 275°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.374" Square x 0.866" L (9.50mm x 22.00mm) |