JSO-0515-01
DigiKey Part Number
SAM14989-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JSO-0515-01
Description
ROUND STANDOFF SS 5.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Standoff Threaded Stainless Steel 0.203" (5.15mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JSO-0515-01 Models
Category
Threaded/Unthreaded
Threaded
Mfr
Gender
Male, Female
Series
Diameter - Outside
0.315" (8.00mm)
Packaging
Bag
Between Board Height
0.203" (5.15mm)