CEB-20FD64
DigiKey Part Number
102-1129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-20FD64
Description
BUZZER ELEMENT STD 6.5KHZ 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.4 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 0.787" Dia (20.00mm) 400 Ohms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CEB-20FD64 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Type
Feedback
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Impedance
400 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
10000pF @ 1kHz
Packaging
Bag
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.787" Dia (20.00mm)
Frequency
6.4 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p