RESD3V3UASAFHT2RB
DigiKey Part Number
846-RESD3V3UASAFHT2RBTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-RESD3V3UASAFHT2RBCT-ND - Cut Tape (CT)
846-RESD3V3UASAFHT2RBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RESD3V3UASAFHT2RB
Description
3.3V, SOD-882, 0.48PF, UNIDIRECT
Detailed Description
4V (Typ) Clamp 6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount, Wettable Flank DFN1006-2W
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6A (8/20µs)
Applications
Ethernet, HDMI, USB
Capacitance @ Frequency
0.48pF @ 1MHz
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Breakdown (Min)
7.5V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
4V (Typ)