BSCH001608088N2J00
DigiKey Part Number
553-BSCH001608088N2J00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BSCH001608088N2J00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BSCH001608088N2J00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCH001608088N2J00
Description
FIXED IND 8.2NH 600MA 240 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 240mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)