AS01506MS-SP15-WP-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 668-1611-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AS01506MS-SP15-WP-R |
Description | SPEAKER 6OHM 1W TOP PORT 93DB |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6 Ohms Receiver Speaker 1 W 650 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AS01506MS-SP15-WP-R Models |
Category | Efficiency - Type Sensitivity |
Manufacturer PUI Audio, Inc. | Power - Rated 1 W |
Series | Power - Max 1.2 W |
Packaging Tray | Port Location Top |
Part Status Active | Shape Rectangular |
Technology Magnetic | Material - Magnet Nd-Fe-B |
Type Receiver | Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof |
Frequency Range 650 Hz ~ 20 kHz | Termination Solder Pads |
Frequency - Self Resonant 650Hz | Size / Dimension 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm) |
Impedance 6 Ohms | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |