PE3C2139LF/HS-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Fairview Microwave
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 100 48.0" (1.2m) 4.0'
PE3C2139LF/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C2139LF/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2139LF/HS-48
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 100
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C