BLM18KN121EH1D
DigiKey Part Number
490-BLM18KN121EH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM18KN121EH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM18KN121EH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18KN121EH1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.9A 30mOhm
EDA/CAD Models
BLM18KN121EH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
1.9A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
0603 (1608 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)