AT32AP7200-CTUT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | AT32AP7200-CTUT-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AT32AP7200-CTUT |
Description | IC MCU 32BIT ROMLESS 324TFBGA |
Customer Reference | |
Detailed Description | AVR AVR®32 AP7 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz ROMless 324-TFBGA (15x15) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of I/O 146 |
Mfr | Program Memory Type ROMless |
Series | RAM Size 64K x 8 |
Packaging Tray | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 3.6V |
Part Status Discontinued at DigiKey | Data Converters D/A 2x16b |
DigiKey Programmable Not Verified | Oscillator Type Internal |
Core Processor AVR | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Core Size 32-Bit | Mounting Type Surface Mount |
Speed 200MHz | Supplier Device Package 324-TFBGA (15x15) |