DRF-48V480W1GBA
DigiKey Part Number
1145-DRF-48V480W1GBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRF-48V480W1GBA
Description
AC/DC DIN RAIL 48V 480W COATED
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 48V 10A
Category
Power (Watts)
480W
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
95%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
4.87" L x 2.20" W x 4.60" H (123.7mm x 55.9mm x 116.8mm)
AC Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Current - Output (Max)
10A