TC70L3C32K7680 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Direct
Abracon LLC
In Stock: 838
Image for TC70L3C32K7680 is not available
TC70L3C32K7680
DigiKey Part Number
TC70L3C32K7680-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC70L3C32K7680
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)