STM32L072KBU7
Productnummer DigiKey
497-16825-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L072KBU7
Beschrijving
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 32UFQFPN
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA/CAD-modellen
STM32L072KBU7 Modellen
Verpakking
Tray
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 10x12b; D/A 2x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 105°C (TA)
Snelheid
32MHz