STM32L072CZY6TR
Productnummer DigiKey
497-19370-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-19370-1-ND - Cut Tape (CT)
497-19370-6-ND - Digi-Reel®
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L072CZY6TR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 49WLCSP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 49-WLCSP
EDA/CAD-modellen
STM32L072CZY6TR Modellen
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 13x12b; D/A 2x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz