STM32L072CBY6TR
Productnummer DigiKey
STM32L072CBY6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L072CBY6TR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 49WLCSP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 49-WLCSP (3,29x3,26)
EDA/CAD-modellen
STM32L072CBY6TR Modellen
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 10x12b; D/A 2x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz