STM32L071CZY6TR
Productnummer DigiKey
497-18819-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18819-1-ND - Cut Tape (CT)
497-18819-6-ND - Digi-Reel®
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L071CZY6TR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 49WLCSP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 49-WLCSP (3,29x3,26)
EDA/CAD-modellen
STM32L071CZY6TR Modellen
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 13x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz