STM32L031K6T7
Productnummer DigiKey
497-16269-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L031K6T7
Beschrijving
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7)
EDA/CAD-modellen
STM32L031K6T7 Modellen
EEPROM-grootte
1K x 8
Verpakking
Tray
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,8V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 10x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 105°C (TA)
Snelheid
32MHz