STM32L011G4U6TR
Productnummer DigiKey
497-18803-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18803-1-ND - Cut Tape (CT)
497-18803-6-ND - Digi-Reel®
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L011G4U6TR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28UFQFPN
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-UFQFPN (4x4)
EDA/CAD-modellen
STM32L011G4U6TR Modellen
EEPROM-grootte
512 x 8
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-grootte
2K x 8
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 10x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz