RAC05-K/480 AC/DC Modules
RECOM’s 5 W AC/DC converters for industrial input voltages of up to 480 VAC
Derating Graph
Image of RECOM's Derating Graph
Efficiency Graph
Image of RECOM's Efficiency Graph
Features
  • Ultra-wide input range 85 VAC to 528 VAC
  • OVC III input rating without additional fuses
  • Operating temperature range: -40°C to +80°C